Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žonglování (Jakub Zíka)

28. 3. 2012

   Žonglování je sportovní aktivita rozvíjející prostorovou orientaci, periferní vidění a spolupráci mozkových hemisfér. V neposlední řadě je to i velmi příjemná relaxace. Toto artistické umění nejčastěji spočívá ve vyhazování různých objektů (míčky, kužely, kruhy) do vzduchu, do různých výšek z různých míst, jako je vyhazování pod nohou, za zády apod.

   Historie žonglování sahá daleko do minulosti. Z dob 2000 let př. n. l. se v Egyptě dochovaly nástěnné malby s žonglujícími postavami, ze starověké Číny potvrzené zmínky pochází z let 200 př. n. l.

   Žonlgéři po celém světě se sdružují do oficiálních spolků. Těmi jsou například WJF (World Juggling Federation), IJA (International Juggling Asociation) nebo EJC (European Juggling Convention).

   V současné době zažívá žonglování velký rozmach. Naučit se tomu může opravdu každý. Zjednodušeně se pro příklad dá říci, že naučit se házet se třemi míčky trvá hodinu, se čtyřmi míčky hodiny až dny a s pěti míčky týdny až měsíce.

   Více informací o žonglování najdete na Wiki  nebo na velmi přehledně zpracovaných stránkách s výukou a různými návody zonglovani.info 

 Žonglování

http://www.a1talent.com/images/juggling_2.jpg