Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aerobik (Kateřina Lišková)

Rozhodla jsem se vytvořit článek o aerobiku. Ne však o aerobiku pro veřejnost, jak si ho možná většina představí, ale o sportovním aerobiku.

Sportovní aerobik je aerobik upravený pro soutěžní podmínky. Je určený pro vrcholové sportovce, je sportem pro jednotlivce, dvojice, tria i malá družstva a vyznačuje se vysokou úrovní zátěže, náročnými cviky síly, obratnosti i pohyblivosti. Soutěže ve sportovním aerobiku mají svůj vrchol v mistrovství světa. Ve sportovním aerobiku jsou různé druhy soutěžení,jako například single (jednotlivec), trio (trojice),step a skupina.

Já se osobně věnuji fitness step aerobiku. Náš tým tvoří 8 členů - 7 dívek a jeden chlapec.   Sestava musí trvat něco kolem dvou minut  ( -¸+ 5 sekund). Celou dobu cvičíme na stepech, což jsou takové bedýnky vysoké asi 20 cm. Během cvičení musíme dodržovat mnoho pravidel, např. : chodidlo nemůže koukat ze stepu, musíme mít zpevněné tělo, musíme mít proplá kolena u kopu a zpevněné paže. Kromě technických porodců, které jsou 4 a kontrolují tyto věci tam jsou i 3 artisti, kteří se zajímají o celkový dojem ze sestavy, o drezy a o výraz v obličeji.

Tomuto sportu se věnuji už od 4 let, závodně cvičím od 9. Máme mnoho úspěchů, za které děkujeme především trenérům, kteří s námi mají mnoho trpělivosti. Je to hodně náročný sport, ale všechna ta dřina nám za naše výsledky a super zážitky stojí. Díky aerobiku jsem se mohla podívat do Holandska, Ruska, Španělska a dokonce i do Austrálie. Nikdy nebudu litovat, že sem se tomuto sportu věnovala, dokonce i přes to, že mám kvůli němu problémy s koleny a kotníky. Aerobik se stal nenahraditelnou součástí mého života.

ot155ac4e453_sportovni_aerobik_zuzana_tom.jpg

Více o aerobiku