Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nahrávání hudby (Šilar)

28. 3. 2012

     Hudba se dá nahrávat v profesionálních studiích,což stojí hodně peněz. Za srovnatelnou cenu pořídíte domácí nahrávací studio, které má nahrávací kvalitu zvuku srovnatelnou s kvalitou zvuku na CD disku.

     Pokud chcete někoho zaujmout (vydavatele, majitele nějakého hudebního klubu, nebo shánět další členy kapely) potřebujete nahrát demo CD. Což je disk s nižší zvukovou kvalitou, na kterém se nachází výňatek z tvorby kapely. Potřebujete na to lepší zvukovou kartu s více vstupy a nahrávací software (Audacity, KRISTAL). Pokud máte notebook musíte si pořídit externí kartu, kterou zapojíte přes USB port. Dále si musíte pořídit monitorovací odposlechy, které vám budou přehrávat nahrávaný zvuk.

    Poté co nainstalujete zvukovou kartu a nahrávací software, můžete začít nahrávat. Můžete nahrát věchny nástroje naráz(náročnější pro muzikanty) a nebo nahrát doprovod na bicí, poté baskytaru a další nástroje. Jako poslední se nahrává zpěv. Tato metoda má tu výhodu, že můžete nahrávat tak dlouho dokud nejste s nahrávkou spokojeni. Potřebujete ale více techniky.karta.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

externí zvuková karta

 

zdroj: http://zvukove-karty.heureka.cz/m-audio-delta-66/